Blog
Poslední články
Nosícím světem hýbe čerstvá novinka - KiBi s přídomkem EVO. V čem je jiné než to původní? Je lepší, horší? A proč vlastně došlo ke změně?
Prvotní myšlenka na KiBi je už starší než 10 let. Zadání bylo klasické ergonomické nosítko na spony s pohodlným bederním pásem i pro těžké děti, ale co nejpřizpůsobivější velikostně, poddajné a lehčí, zkrátka takové, aby vyšlo naproti těm výhodám, které do té doby byly jen výsadou šátků. A KiBi se narodilo, do vínku dostalo speciální způsob růstu do šířky i do výšky, dnes už uznaný patentem. V prodeji je od roku 2012, takže vám slouží už nějakých 7 let, z toho poslední 3 roky ověnčené titulem Heuréka nejoblíbenější a nejlépe hodnocený Produkt roku 2016, 2017 a 2018.
Ale 7 let je 7 let, za tu dobu se nastřádaly nějaké ty připomínky od nosnic a nosníků a tak se u KiBi začaly zkoušet nějaké úpravy, našila se spousta testerů a nakonec dozrálo rozhodnutí k trošku větší změně.
EVO má úplně stejnou zádovou opěrku jako původní verze. Jsou zkrátka věci, které se měnit nemusí, jsou roky osvědčené a pro KiBi charakteristické. Opravdu podstatnou změnou je ale nový bederní pás. Původní měl látku střiženou vodorovně, ale aby se zvládl přizpůsobit postavě, byl dělený na 3 části, mezi nimi všitá široká guma jim dávala potřebnou volnost k ohybu. Za těch předchozích 7 let se pěna uvnitř trochu měnila, ale její charakter na pohmat i funkčně zůstával celou dobu prakticky stejný. U KiBi ale nyní přišli s něčím jiným - nový bederní pás je mírně tvarovaný. Není vykrojený dokulata nijak moc, aby to nevadilo při nošení vysoko v pase, ale i takhle automaticky kopíruje postavu už v tom základním zapnutí na tělo.
Vykrojený tvar bederního pásu používají i jiná nosítka, co ale od jiných nosítek neznám, je u KiBi EVO použitá nová pěna. Je na pohmat úplně jiná, měkká, ohebná, po ohnutí se ihned vrátí do původního tvaru. Nejvýstižnější výraz je asi nadýchaná. Starý bederní pás je "placatější", pěna v něm tvrdší. Nový na první pohmat působí v kontrastu s původním možná až buclatě, ale změnu poznáte ihned po zapnutí a usazení dítěte. Nový prostě nikde netlačí. Všemu, co mu přijde do cesty, se přizpůsobí, miminko ho přisedne, ale neohne a i kdyby, vůbec ničemu to nebude vadit.
Nový bederní pás má nově také o 1 patentek navíc směrem doprostřed sedu. EVO se tak dá ještě o fous víc zúžit pod zadečkem miminka. Asi se to zdá jako změna velká, pomůže to třeba o něco menším holčičkám, které by musely čekat třeba až do 5-6 měsíců, než do KiBi dorostou. Určitě to ale neudělá takový rozdíl, aby KiBi bylo pro nedělňátka. Zádová opěrka je zkrátka v jiných částech stále větší a tak i nové EVO má stejné minimální věkové doporučení jako předchozí verze - od 4-6 měsíců podle konstituce miminka.
Stejná pěnová hmota jako v bederním páse je nově i v ramenních popruzích. Určitě bude i tam znát o něco větší komfort hlavně při nošení těžších dětí. Pomáhala jsem na stánku KiBi na veletrhu For Kids, kde bylo nové EVO představováno a byla tam možnost porovnat starou verzi a novou, hodně rodičů si tam KiBi zkoušelo. A ohlasy na pohodlí nového EVO byly celkem jednoznačné. Samozřejmě, zkoušení u stánku je něco jiného než několikahodinový výlet, ale na bederním páse nového EVO toho zkrátka nemá moc co začít tlačit a na ramenou se fortelnější polstr vždycky hodí...
Další odlišnosti jsou už spíš nenápadné detaily. Tedy aspoň na první pohled. Pokud máte rádi překřížené ramenní popruhy na zádech - a to KiBi umí už od začátku - určitě vám přijde vhod možnost odepnout z ramenních popruhů úplně hrudní pásek. Dosud tam byl napevno, takže na ramenních popruzích při křížení zůstával různě volně visící, když jste neměli štěstí, někde zůstal zaseknutý a spona na něm mohla tlačit. Teď ho jednoduše sundáte, fungujete bez něj a až třeba začnete nosit na zádech, zase si ho na ramenní popruhy připnete.
Výbornou vychytávkou je přidání klipsny na ramenní popruh navíc. Je tam pro případy, kdy je potřeba připnout a zajistit velkou opěrku hlavičky, ale zkrátka nedosáhnete na protisponu, která je až daleko na hrudním pásku. U EVO už jen popružek od opěrky hlavičky zasunete do klipsy, která je po ruce blíž u opěrky, a je vyřešeno.
Nadšení budou také rodiče běhajících batolátek. Protože pokud už delší úseky potomek sám chodí/běhá/hraje si samostatně, nemusí za vámi bezprozorní KiBi vlát, můžete ho jednoduše smotat k bedernímu pásu, zajistit gumičkami a je z něj něco jako ledvinka. Staré Kibi na to mělo úzké gumičky s centimetrovými trojzubci. Už žádné lámání nehtů, teď už tam jsou spony větší, s nimi je to raz dva.
Velmi nenápadnou změnou jsou pak gumičky na koncích velkých popruhů. Ty tam jsou kvůli tomu, abyste mohli dlouhé přebytečné popruhy po dotažení srolovat a právě přetažením těchto gumiček je v ruličce smotané zajistit. Zase, místo tenké gumky, co ráda vyskakovala, jsou na novém EVO gumičky poctivé, ty už drží velmi dobře.
Výrobce si od EVO slibuje, že díky změně bederního pásu bude sedět ještě většímu okruhu lidí, než sedělo to staré. A já myslím, že má vážně dobře nakročeno. Vyzkoušíte ho? Dejte určitě vědět do komentářů pod článkem!
Věra
NošeníDětí.cz
Podobné články
Přidejte komentář
Buďte první, kdo okomentuje "Jaký je rozdíl mezi starým KiBi a KiBi EVO?"
Pole označené hvězdičkou jsou povinná. *